Kokouskutsu kevätkokoukseen 10.4.

editoija

kategoriassa

Hyvät kansallisseuralaiset

Turun Kansallisseura ry:n kevätkokous pidetään keskiviikkona 10.4.2024 klo 18 alkaen Suomalaisella Pohjalla Turussa (Aurakatu 24). Kokouksessa käsitellään yhdistyksen sääntöjen 13 § mukaiset asiat.

Kuten kaikki tiedämme ovat erityisesti SAK ja sen liittojen masinoimat erittäin vahingolliset poliittiset lakot saaneet maamme erikoiseen tilanteeseen, mistä kärsivät merkittävästi niin palkansaajat kuin elinkeinoelämäkin. Ennen varsinaisen kokouksen alkua meillä on ainutlaatuinen tilaisuus tavata silmästä silmään eräs näiden lakkojen takana oleva kärkinimi, kun Teollisuusliiton varapuheenjohtaja Turja Lehtonen (vas.) tulee kertomaan meille ajankohtaisesta tilanteesta. Vaikka olemme täysin eri linjoilla hänen kanssaan poliittisista lakoista, kannattaa tulla paikan päälle kuulolle ja keskustelemaan.

Kokouskutsu on toimitettu jäsenistölle sähköpostilla. Kokouskutsussa on myös ilmoittautumislinkki kokoustarjoilujen järjestämisen vuoksi.

Tervetuloa sankoin joukoin kevätkokoukseen!

Turun Kansallisseura ry
Hallitus